Wynagrodzenie

Zawsze rzetelnie informujemy o zasadach ustalania wysokości wynagrodzenia, jakie pobieramy. W zależności od typu problemu dopasowujemy ofertę do rodzaju danej sprawy.

Podstawowe formy wynagrodzenia to:

Wynagrodzenie jednorazowe.

Stosowane w przypadku jednorazowej porady prawnej bądź też sporządzenia pojedynczego pisma przedprocesowego lub procesowego.

Wynagrodzenie za prowadzenie sprawy.

Stosowane przy kompleksowej opiece nad daną sprawą. Wysokość wynagrodzenia zależy od typu sprawy i jest indywidualnie ustalana z Klientem. W zależności od rodzaju sprawy istnieje możliwość zastosowania m.in. następujących zasad rozliczeń:

  • Wynagrodzenie ryczałtowe płatne z góry,

Ustalona kwota stanowi całość wynagrodzenia za prowadzenie danej sprawy. Zaletą tego rozwiązania jest jego prostota.

  • Wynagrodzenie procentowe zależne od wyniku sprawy,

Stosowane szczególnie w sprawach o zapłatę, odszkodowanie, ustanowienie służebności przesyłu, wynagrodzenia za bezpodstawne korzystanie.

  • Wynagrodzenie mieszane,

Wynagrodzenie stosowane najczęściej. Pozwala na stopniowe rozłożenie płatności zależnie od rozwoju i wyniku sprawy.

Wynagrodzenie ryczałtowe miesięczne.

Stosowane głównie przy obsłudze prawnej przedsiębiorców. Ustalane indywidualnie w zależności od nakładu pracy i potrzebnego czasu. W zależności od potrzeb usługi mogą być świadczone w siedzibie przedsiębiorcy lub kancelarii. Stawka wynosi od 500 zł.

Wynagrodzenie godzinowe.

Wynagrodzenie pobierane za każdą rozpoczętą godzinę pracy / działania nad sprawą. Standardowa stawka godzinowa wynosi od 100 zł. Przedkładamy dokładne sprawozdanie z zakresu dokonanych prac i poświęconego czasu.

Z klientami podpisujemy umowę, w której to zawsze wyraźnie przedstawione są zasady ustalania wynagrodzenia za świadczoną pomoc prawną.  Do podanych kwot należy doliczyć podatek VAT o wartości 23%.